O nás

Kto sme

Sme občianske združenie Take naše. Baví nás vymýšľať a realizovať nápady v oblasti cestovného ruchu a regionálneho rozvoja. 

Momentálne sme traja, ale makáme za desiatich. Tento projekt sme vymysleli počas obdobia celonárodného pokoja a veľmi nás baví. 

Veríme, že Poloniny budú baviť aj Vás a spoločne vyhodnotíme tento pilotný víkend pozitívne a povieme si: „Chceme sa stretnúť opäť!

Držte nám palce! Dobré veci šírte ďalej a tie zlé nám napíšte.

Náš tím: Eva Kocanová, Soňa Kožárová, Peter Urban

Kontakt

OZ Take naše
J. Záborského 2319/10A
082 21 Veľký Šariš
Slovensko

M: +421 944 570 252
info@objavtepoloniny.sk

Tatrabanka, a.s.
IBAN: SK29 1100 0000 0029 4808 7226

IČO 53096436
DIČ 2121294549

Autori fotografií

Ľubomír Leňko,  Jozef Ondovčin,  Michal Vadila, Tomáš Slovinský Róbert Barsa, poskytovatelia zážitkov, OOCR Horný Zemplín Horný Šariš,  Rusínske Trio

Všetky fotografie na stránke boli použité so súhlasom autorov. Veľmi im ďakujeme.

 

Ako to celé vzniklo

Inšpiroval nás Róbert Vico, ktorý vymyslel podujatie s názvom Tour de Ruthenia. Mala to byť veľká cyklo akcia po rusínskych obciach. My sme zmenili koncept a vytvorili sme „komerčné“ zážitkové podujatie na win-win báze.  Chceme, aby každý článok z neho získal: reklamu celému regiónu a rusínskej kultúre, nových návštevníkov, tržbu za služby, daň z ubytovania, novú skúsenosť. Tak veľmi sa nám myšlienka zapáčila, až sme sa rozhodli zrealizovať ju ešte toto leto – za tri mesiace.

Čo z toho majú miestni

Náš koncept je jednoduchý. Každý poskytovateľ si vymyslí a zrealizuje zážitok aký len chce a ktorý ho bude baviť. Či je dostatočne zaujímavý, dobrý a kvalitne prevedený, nech rozhodne návštevník. Za vstupenky sa platí, lebo inak by to nebol udržateľný koncept.  Až 80% ceny ide priamo poskytovateľom. Tento pilotný rok sa všetci niečo naučíme a ďalšiu sezónu sa možno pridajú aj iní susedia s dobrým nápadom.

Čo z toho máme my

Dobrý pocit. Momentálne hlavne motýle v bruchu, či sa tento koncept osvedčí. Zo vstupenky si odpočítame 20 percent na pokrytie aspoň tých hlavných nákladových položiek, ako napríklad online reklamy, či šablóny pre túto peknú urob-si-sám stránku. Hlavne chceme otestovať, či sa dá regionálny rozvoj robiť aj takto zdola,  v spolupráci so všetkými stranami a s nadšením a zdrojmi v pomere 80:20.

Kto to financuje

No vy. Vy – naši návštevníci, ktorí platíte za zážitky (najlepšie kartou a vopred). Žiadosti o granty sme nedávali, lebo nebolo kedy ani kde. Sponzorov sme nestihli osloviť, lebo sme mali veľa práce. Takže to platíme z vlastného vrecka. Vieme, trocha nezvyčajné ale ta – take naše.