O nás

Kto sme

Sme občianske združenie Take naše. Baví nás vymýšľať a realizovať nápady v oblasti cestovného ruchu a regionálneho rozvoja. 

Momentálne sme traja ale makáme za desiatich. Tento projekt sme vymysleli počas obdobia celonárodného pokoja v máji 2020 a veľmi sme boli zvedaví ako dopadne.

A keďže pilotný ročník dopadol nádherne, tak sme si povedali: „Chceme vás stretnúť opäť!“ 

Držte nám palce aj tento rok! Dobré veci šírte ďalej a tie zlé nám napíšte.

Náš tím: Eva Kocanová, Soňa Kožárová, Peter Urban

Kontakt

Take naše, o.z.
J. Záborského 2319/10A
082 21 Veľký Šariš
Slovensko

M: +421 944 570 252
info@objavtepoloniny.sk

Tatrabanka, a.s.
IBAN: SK29 1100 0000 0029 4808 7226

IČO 53096436
DIČ 2121294549

Registrované MV SR dňa 24.06.2020 pod číslom VVS/1-900/90-59378

Autori fotografií

Ľubomír Leňko,  Jozef Ondovčin,  Michal Vadila, Tomáš Slovinský Róbert Barsa, Petr Horálek, Roman Millan poskytovatelia zážitkov, OOCR Horný Zemplín Horný Šariš,  Rusínske Trio, Simona Rapavá, Denisa Falisová,  Copyright: Wandal Production, fotografie z filmu ČIARA, 2017, réžia: Peter Bebjak, SITA/Jozef Jakubčo

Všetky fotografie na stránke boli použité so súhlasom autorov. Veľmi im ďakujeme.
 
Raz by sme aj my chceli tak pekne fotiť. 

 

Ako to celé vzniklo

Inšpiroval nás Róbert Vico, ktorý vymyslel podujatie s názvom Tour de Ruthenia. Mala to byť veľká cyklo akcia po rusínskych obciach. My sme zmenili koncept a vytvorili sme „komerčné“ zážitkové podujatie na win-win báze.  Chceme, aby každý článok z neho získal: reklamu celému regiónu a rusínskej kultúre, nových návštevníkov, tržbu za služby, daň z ubytovania, novú skúsenosť. Tak veľmi sa nám myšlienka zapáčila, až sme sa rozhodli zrealizovať ju hneď – za tri mesiace.

Čo z toho majú miestni

Náš koncept je jednoduchý. Každý poskytovateľ si vymyslí a zrealizuje zážitok aký len chce a ktorý ho bude baviť. Či je dostatočne zaujímavý, dobrý a kvalitne prevedený, nech rozhodne návštevník. Za vstupenky sa platí, lebo inak by to nebol udržateľný koncept.  Až 80% ceny ide priamo poskytovateľom. Pilotný rok sme sa všetci niečo naučili a zapáčilo sa nám to. Tento rok sa pridali ďalší susedia s dobrým nápadom.

Čo z toho máme my

Dobrý pocit. Momentálne hlavne motýle v bruchu, či aj tento rok bude taký super ako pilot. Zo vstupenky si odpočítame 20 percent na pokrytie aspoň tých hlavných nákladových položiek, ako napríklad online reklamy, či fungovanie tejto urob-si-sám stránky. Hlavne chceme vidieť, či sa dá regionálny rozvoj robiť aj takto zdola,  v spolupráci so všetkými stranami a s nadšením a zdrojmi v pomere 80:20.

Kto to financuje

No vy. Vy – naši návštevníci, ktorí platíte za zážitky (najlepšie kartou a vopred :)). Tento rok sme sme podali len dve žiadosti o grant, pretože všade chceli vidieť opravené lavičky a detské ihriská a to my robiť nevieme.  A preto nás opätovne podporila iba Nadácia SPP. Sponzorov sme neplánovali osloviť, lebo na tričkách chceme mať naše pekné slogany. Takže to zase platíme hlavne z vlastného vrecka. Hoci je to trocha nezvyčajné, my z toho máme radosť lebo je to „take naše“.